Mi az a falvarrás?

Műemlék felújítási munkáink során gyakran találkoztunk meggyengült, megrepedt szerkezetekkel, melyek megerősítésre szorultak. Ezen problémákra a korábban alkalmazott hagyományos eljárás, melynek során a meggyengült szerkezeti elemeket mereven, szinte elmozdulásmentesen fogatták meg, nem nyújtott kielégítő megoldást, mivel nem dolgoztak együtt a szerkezettel, és abból kilökődve újabb repedések keletkeztek.

Ezen problémára megoldást keresve találtunk rá Brutt Saver szerkezetmegerősítési rendszerre, amely úgy állítja helyre a szerkezet eredeti állapotát, hogy többletfeszültséget nem visz a rendszerbe, így a megerősítések nem lökődnek ki a szerkezetből, és nem keletkeznek újabb repedések.

A Brutt Saver rendszert Angliában fejlesztették ki, és ott már több évtizede sikerrel alkalmazzák. A rendszer alapelemei a különleges spirál alakú ausztenites korrózióálló acélból készült spirálok és kötőelemek. Ezek falba, kőbe, horonyba vagy furatba való rögzítésére injektálható kétkomponensű cementalapú ragasztót használunk. A rendszert számos műemlék-, lakó-, és irodaépület helyreállításánál alkalmaztuk már sikerrel. 

Máriapócs Nagy Szent Bazil Rendi monostor falvarrási munkái

Bővebben...

Besenyőd Református templom falvarrás



A Besenyődi Református Templom felújítását 2012-ben készítettük. A templom alapja megsüllyedt falai több helyen megrepedtek. Életveszélyessé vált. A felújítás során az alapok és a födémszerkezet megerősítésre kerültek, a megrepedt falazatok Brutt Saver falfarrás technológiával lettek összekapcsolva.

Bővebben...

Máriapócs Görög Katolikus székesegyház falvarrási munkái

Bővebben...